– VI Piknik Rodzicielstwa Zastępczego

Dzieci i dorośli podczas zabaw na dworze.

W dniu 18.06.2017 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach zorganizowało VI Piknik Rodzicielstwa Zastepczego pod hasłem: „Bo rodzina to podstawa a integracja to dobra zabawa”.

Piknik odbywał się na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo Leśnej w Dąbrowie, udostępnionego przez Nadleśnictwo Pniewy. Celem pikniku była integracja rodzin zastępczych oraz promowanie rodzicielstwa zastępczego. Rodziny wraz z dzieci miały możliwość  udziału w animacjach edukacyjnych pt: „Sielska kraina” prowadzonych przez animatorów z grupy Mozaika sfinansowanych przez Fundację Ernst & Young. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe prowadzone, przez zaprzyjaźnionych partnerów z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ponadto  dzieci chętnie korzystały  z dmuchanych zamków, przejażdżki kucami, malowania twarzy. Dodatkową atrakcją był pokaz ratownictwa zaprezentowany przez Państwową Straż Pożarną z Szamotuł.

Podczas pikniku ogłoszono konkurs na nazwę portalu promującego rodzicielstwo zastępcze oraz konkurs na napisanie opowiadania, bajki, wiersza wraz z rysunkami przedstawiającymi historię rodziny lub zupełnie wymyślonymi i zachęcającymi inne rodziny do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Back to top